Mersin Dizayn KarotMersin Dizayn Karot0541 207 80 01Whatsapp whatsapp

Mersin Hidrolik Beton Kesme

Mersin Hidrolik Beton Kesme

Yapının projesinde unutulan ya da eksik bırakılan ek kapılar, pencereler, havalandırma boşlukları, tesisat bacaları, teçhizat, beton duvarların kesilerek kısaltılması, beton duvarların kaldırılması, su kanalları, makine boşlukları ya da izinli inşaat alanının dışına çıkan yapılarda balkonların kesilmesi gibi daha sonradan uygulanması gereken birçok işlem söz konusu olduğunda beton kesme yapılır.

Kullanım amacı beton döşemelerin kesilmesi ise derz ile beton kesme ya da hidrolik ile beton kesme işlemlerine başvurulur. Bunlardan hidrolik ile beton kesme işleminden söz etmek istiyorum. Hidrolik beton kesme makineleri 60 cm derinliğe kadar uzanan beton döşemelerin kesilme işleminde kullanılır. Beton döşemelerden alınacak örnek için belirlenen yüzey alanı geniş olduğunda hidrolik ile beton kesme işlemi doğru bir seçenek olacaktır.

Nasıl Yapılır?
Beton kesimi yapılacak bölge belirlendikten sonra hangi kesim yöntemi kullanılacağına betonun durumuna göre karar verilir. Karot ile beton kesme, derz ile beton kesme, tel ile beton kesme ve hidrolik ile beton kesme yöntemlerinden biri seçilir ve ona uygun mekanizmalarla devam edilir. Bu yöntemlerin hepsinin amacı, kullanımı, avantajı ya da dezavantajı farklılık gösterir.

Kesici kafa bir ray üzerinde hareket eder. Bu ray kesme işleminin yapılacağı hatta paralel şekilde monte edilir. Şayet yüksek alanlarda gerçekleştirilecek bir kesme işlemi söz konusu ise vinç ya da platform gibi ek materyallere ihtiyaç var. Hidrolik ile beton kesme işleminin hazırlık süreci diğer işlemlere nazaran daha uzun görünebilir fakat kesim anında müdahale gerektirmediği için kolayca ve hızlıca sonuç almayı sağlar. Diğer kesim yöntemleri daha çok insan gücüne dayalı olduğundan dolayı hidrolik ile beton kesme işlemi birçok alanda kolaylıkla amaca uygun hizmet verecektir.

  1. Mersin Toroslar
    2291. Sokak no 37 D:kat 1 Akbelen
    Toroslar / Mersin
    +90 541 207 80 01

    WhatsApp İletişim
Mersin Karot Delme ve Kesme
Tüm sorularınız için ve fiyat almak için iletişime geçiniz.

KurumsalMersin Dizayn Karot
+90 541 207 80 01