Mersin Aslan KarotMersin Aslan Karot0541 207 80 01Whatsapp whatsapp

Mersin Beton Kırma

Mersin Beton Kırma

İnşaat sektörünün en temel yapı taşlarından beton söz konusu olunca beton kesme, beton delme işlemleri kadar sık karşımıza çıkacak olan bir diğer başlık da beton kırmadır. Beton kırma işlemi yapılması gerektiğinde elektrikli, hidrolik, havalı, mini iş makineleri ve ağır iş makinelerine başvurulur. Beton kırma işlemi; betonu onarmak, depreme dayanıklılığını test etmek ve yükünü azaltmak, tadilat ya da revizyon uygulamalarında yapılır.

Bu işlem için yapının yaşı önemsizdir. Bazen yeni bazen de eski yapılarda ya da inşaatlarda yani beton olan her yerde gerekli olabilecek bir işlemdir. Tadilat, onarım, bakım, güçlendirme ve yenileme gibi sebeplerden dolayı beton kırma uygulamasına başvurulabilirken harici başka özel nedenlerden de kaynaklı gerçekleştirilebilir. Hassas bir uygulamadır. Hassasiyet nedeniyle kullanılan materyaller çok önemlidir. Makine, aksam ve malzemelerin kalite seviyesi beton kırma işlemindeki en önemli unsurlardandır. Beton kırma işlemi çoğu zaman gereklilik arz ederken bazı durumlarda da betona zarar verebilir. Beton yüzeyinin diğer alanlarında kılcal çatlaklara, kırıklara sebep olabilir. Hatta bu işlem bazen kullanılan operatöre bile zarar verebilmektedir. Bu nedenle daha sessiz, kullanımı daha kolay olan ve titreşimi daha kontrol altında tutulabilecek düzeyde makineler geliştirilmiştir.

Nasıl Yapılır?
Öncelikle kırılacak betonun altında herhangi bir yapı ya da kamu hizmeti olmadığından emin olunmalıdır. Diğer önemli bir konu da iş sağlığı ve güvenliği açısından gerekli ekipman kullanımıdır. Kırılma ihtimali olan diğer eşyalardan dolayı levha üzeri plastik örtü ile örtülmelidir. Geniş alanlarda yapılan kırma işleminde ise kaplamalar gerekli olacaktır. Beton kırma işlemi iki kişi ile yapılmalıdır. Biri kırarken diğerinin kırık betonları ayıklaması işi kolaylaştırıp hızlandıracaktır. 10 cm’ den az bir beton levlahın kırılma işleminde balyoz kullanılması da yeterli olacaktır.

  1. Mersin Toroslar
    2291. Sokak no 37 D:kat 1 Akbelen
    Toroslar / Mersin
    +90 541 207 80 01

    WhatsApp İletişim
Mersin Karot Delme ve Kesme
Tüm sorularınız için ve fiyat almak için iletişime geçiniz.

KurumsalMersin Aslan Karot
+90 541 207 80 01